Logem Chráněné dílny A MANO je stylizovaná ruka, která symbolizuje překlad slova a mano, které znamená ručně. Někomu znak Chráněné dílny připomíná spíše hrneček nebo květináč, což také není špatný výklad, protože hlavní činností Chráněné dílny A MANO je ruční výroba keramiky.

Naše činnost:

  • Ruční keramická výroba užitkových a dekoračních předmětů
  • Kompletace, balící služby
  • Úklidové služby
  • Zakázková výroba – dle přání zákazníka
  • Náhradní plnění pro firmy zaměstnávající více než 25 lidí

Chráněná dílna A MANO vznikla z potřeby poskytnout absolventům Odborného učiliště pracovní praxi a uplatnění s ohledem na jejich možnosti, schopnosti a potřeby. Pracovní podmínky v dílně jsou individuálně přizpůsobené potřebám zaměstnanců s mentálním a kombinovaným postižením tak, aby práce pro lidi s postižením měla význam nejen praktický, ale také socializační a rehabilitační. Chráněné pracoviště je posledním předstupněm v dosažení plné socializace – uplatnění na otevřeném trhu práce. V duchu této zásady mají naši zaměstnanci možnost účastnit se vzdělávacích a sportovních aktivit pořádaných Centrem MARTIN o.p.s a tím dále zvyšovat svoji kvalifikaci (např. PC kurz, Anglický jazyk, atd…).

V současné době zaměstnává Chráněná dílna A MANO 24 lidí s mentálním nebo kombinovaným postižením, kterým pomáhá velmi šikovná mistrová. Ředitelka společnosti je zároveň speciální pedagog a spolu s paní mistrovou je připravena kdykoliv pomoci řešit jakýkoliv problém našich zaměstnanců.


Podpořte nás, pokud si myslíte, že děláme správnou věc, prohlédněte si naše výrobky a řekněte o naší práci i svým známým. Děkujeme.

Kolektiv Chráněné dílny A MANO

Něco málo obecně o chráněných dílnách

Chráněné dílny jsou pracoviště zřizované fyzickou nebo právnickou osobou, vymezené na základě dohody s úřadem práce a přizpůsobené pro zaměstnávání osob se zdravotním postižením, kde je v průměrném ročním přepočteném počtu zaměstnáno nejméně 60% těchto zaměstnanců.

Čokoládovna Drahonice - stavební úpravy

V naší jihočeské pobočce - Pražírně kávy Drahonice nyní plánujeme krom pražení kávy vyrábět také čokoládu. A to principem "bean to bar", tedy od surových bobů až po tabulku čokolády.
A k tomu potřebujeme rozšířit výrobní prostory s čímž nám pomůže projekt IROP s názvem "Čokoládovna Drahonice". Níže tedy pro případné uchazeče o dodávku stavební prací zveřejňujeme potřebné podklady pro vypracování nabídky:


Výzva k podání nabídky, přílohy a Podklady pro stavební úpravy .ZIP

Chcete se zeptat?

Zde je prostor pro Váš dotaz

    Souhlasím se zpracováním osobních údajů
    Přečtěte si podmínky