Dílna A MANO Vzdělávací a motivační programy (EU) Ukončené projekty EU Vzdělávací a tréninkový program s praxí v obchodě

Vzdělávací a motivační projekt s praxí v obchodě

Chráněná dílna A MANO v červenci 2013 zahájila cyklus vzdělávacích kurzů zaměřený na lidi se zdravotním postižením, především na lidi s mentálním postižením. Projekt nese název "Vzdělání a tréninkové zaměstnání pro osoby s mentálním nebo kombinovaným postižením" a je evidován pod číslem CZ.2.17/2.1.00/35149.

loga

Praha & EU: Investujme do Vaší budoucnosti
Evropský sociální fond

Hlavním cílem podporovaného projektu bylo umožnit a cíleně zprostředkovat co nejkomplexnější vzdělávání a odbornou praxi, které bylo zaměřeno na zvyšování kvalifikace pro vstup na trh práce.

Program nabízel teoretické vzdělávání včetně PC kurzů a finanční gramotnosti, možnost absolvovat pracovní stáž v chráněné keramické dílně a především odbornou praxi nebo tréninkové zaměstnání na poloviční úvazek v tréninkovém obchodě s keramikou a dalšími dárkovými předměty.

V rámci projektu proběhly 4 vzdělávací půlroční programy, které začínaly v srpnu 2013, v lednu 2014, v červnu 2014 a v listopadu 2014.

Při účasti v projektu:

 

  • Každý účastník programu absolvoval řadu skupinových i individuálních lekcí zaměřených na zvýšení uplatnitelnosti na trhu práce a získání všeobecných znalostí v tomto oboru
  • Každý účastník absolvoval odbornou praxi v tréninkovém obchodě, kde získá jak všeobecné zkušenosti uplatnitelné v různých oborech zaměstnání, tak i konkrétně zaměřené dovednosti plynoucí z provozu maloobchodní prodejny.
  • Každý účastník získal odborné dovednosti a zkušenosti ze stáže v chráněné keramické dílně.
  • Každý účastník měl k dispozici asistenta, který jej doprovodí na pracovní pohovor nebo mu pomůže při komunikaci s úřady, případně s činnostmi na jednotlivých aktivitách projektu.
  • Část klientů získala tréninkové placené zaměstnání na poloviční úvazek.
  • Veškeré poskytované aktivity byly pro účastníky zdarma!
  • V případě potřeby mohli mít účastníci zajištěnou dopravu na jednotlivé lekce.
  • Pro účastníky bylo zajištěno stravování.
  • O absolvování projektu byl každému klientovi vystaven certifikát.

 Leták s dalšími informacemi je k dispozici zde(pdf) .

V průběhu projektu vznikly studijní materiály  pro skupinové aktivity Komunikace a Informační technologie, které byly podporou pro účastníky projektu. Více informací o ukončeném projektu se můžete dozvědět ve zprávě Průběh a výsledky projektu.

Studijní materiály - Komunikace 

Studijní materiály - Informační technologie

 

Napište nám

Jméno*
Email*

Telefon

Zpráva*
* povinná pole