Informace pro zájemce projektu "AMANO Obchod"

Chráněná dílna A MANO v červenci 2013 zahájila cyklus vzdělávacích kurzů zaměřený na lidi se zdravotním postižením, především na lidi s mentálním postižením. Projekt nese název "Vzdělání a tréninkové zaměstnání pro osoby s mentálním nebo kombinovaným postižením" a je evidován pod číslem CZ.2.17/2.1.00/35149.

loga

Praha & EU: Investujme do Vaší budoucnosti
Evropský sociální fond

Hlavním cílem podporovaného projektu je umožnit a cíleně zprostředkovat co nejkomplexnější vzdělávání a odbornou praxi, které je zaměřeno na zvyšování kvalifikace pro vstup na trh práce.

Program nabízí teoretické vzdělávání včetně PC kurzů a finanční gramotnosti, možnost absolvovat pracovní stáž v chráněné keramické dílně a především odbornou praxi nebo tréninkové zaměstnání na poloviční úvazek v tréninkovém obchodě s keramikou a dalšími dárkovými předměty.

V rámci projektu proběhnou 4 vzdělávací půlroční programy, které začínají v srpnu 2013, v lednu 2014, v červnu 2014 a v listopadu 2014.

Při účasti v projektu:

 

  • Každý účastník programu absolvuje řadu skupinových i individuálních lekcí zaměřených na zvýšení uplatnitelnosti na trhu práce a získání všeobecných znalostí v tomto oboru
  • Každý účastník absolvuje odbornou praxi v tréninkovém obchodě, kde získá jak všeobecné zkušenosti uplatnitelné v různých oborech zaměstnání, tak i konkrétně zaměřené dovednosti plynoucí z provozu maloobchodní prodejny.
  • Každý účastník získá odborné dovednosti a zkušenosti ze stáže v chráněné keramické dílně.
  • Každý účastník bude mít k dispozici asistenta, který jej doprovodí na pracovní pohovor nebo mu pomůže při komunikaci s úřady, případně s činnostmi na jednotlivých aktivitách projektu.
  • Část klientů získá tréninkové placené zaměstnání na poloviční úvazek.
  • Veškeré poskytované aktivity jsou pro účastníky zdarma!
  • V případě potřeby můžeme účastníkům zajistit dopravu na jednotlivé lekce.
  • Pro účastníky je zajištěno stravování.
  • O absolvování projektu bude každému klientovi vystaven certifikát.

 

Aktuálně probíhající I. cyklus projektu je již plně obsazen, ale každý zájemce se může přihlásit do následujícího, II. cyklu zasláním přihlášky na email a-mano@email.cz .

Leták s dalšími informacemi je k dispozici zde(pdf)

Napište nám

Jméno*
Email*

Telefon

Zpráva*
* povinná pole